Светодиодные фонари и световые приборы. Всё о светотехнике.
Вернуться   Форум FONAREVKA.RU Обзоры фонарей Flashlight Reviews
Расширенный поиск
Забыли пароль? Регистрация

  • О нашем проекте
  • Светотехника и световые приборы
  • Правила форума
Проект FONAREVKA.RU специализируется на предоставлении всей необходимой информации по светотехнике:

— светодиодные фонари;
— различные источники питания;
— разнообразные зарядные устройства;
— освещение помещений и наружное освещение;
— световые приборы для личного, пассажирского и грузового транспорта;
— специальные световые приборы для медицины, для растений, для аквариумов, для террариумов, а также аварийно-сигнальные световые приборы;
— альтернативные источники света;
— лазеры и лазерная техника.

Если у вас есть вопросы по выбору фонарей, аккумуляторов и зарядных устройств ознакомьтесь с FAQ от наших экспертов:

F.A.Q. по выбору фонарей различных типов;
F.A.Q. по выбору аккумуляторов;
F.A.Q. по выбору зарядных устройств.
Ответ  Создать новую тему
Просмотров в теме 3613   Ответов в теме 1   Подписчиков на тему 0   Добавили в закладки 0
Опции темы Поиск в этой теме
Старый 23.02.2011, 02:04 Автор темы   1
Увлеченный
 
Аватар для Dominik
 
Регистрация: 25.06.2010
Последняя активность: 24.06.2015 07:00
Адрес: Polska - Wroclaw
Сообщений: 57
Сказал(а) спасибо: 0
Поблагодарили: 24 раз(а) в 11 сообщениях

По умолчанию Dinotte 600L XP-G retrofit :].

Polish version

There are no translations available.

Dinotte 600L – American Dream, że tak to ujmę, w 2007 roku. Jako pierwsza firmowa lampka przekroczyła na papierze 500 lumenów - prosta konstrukcja, bardzo dobre chłodzenie (a przynajmniej tak mi się wydawało)i niezawodność. W cenie 399$ była przez prawie dwa lata nie do pobicia tak pod względem ceny jak i ilości światła. W 2011 w końcu trafiła pod mój nóż w celu sprawdzenia możliwości zmodowania.

Trochę danych marketingowych.
Masa (głowica): 200g
Masa (akumulator): 220g
Czas pracy: HIGH 3.5h; Mid 7h, Low 14h
Czas ładowania akumulatora: 4 godziny
Ilość światła: 520-600 lumenów
Kąt emisji: 18°
Temperatura barwna: 5300K Min. ~ 7000K Max.
Wrażenia
W pudełku: lampka DiNotte 600L, mocowanie na kierownice, mocowanie na kask, dwa (2) akumulatory litowo-jonowe, ładowarka i kabel przedłużający. Wszystko bardzo dobrze wykonane i przemyślane - szkoda, że prawie ich nie ma na polskim rynku.

Zasilanie
Na początku zweryfikowałem trochę liczby, lampka pobiera odpowiednio:
LOW 2,122W
MID 4,181W
HIGH 8,174W
Zakładając 90% efektywność sterownika daje to tylko 2,45W dla każdego z ledów. Co dla SSC P4 @ 2,45W -> 150 lumenów * 3 => 450. Tak, że nie wiem skąd amerykanie wyssali te 600 lumenów, ale niech im będzie :-p.

Lampka wykorzystuje optykę Fraen_FL3_K2 dla luxeonów K2 nie dla SSC P4 ale jakoś daje radę - optyka jest osadzona we wręcz genialny sposób za pomocą o-ringa. W środku 3 ledy SSC P4 na płytce pcb – nic dziwnego, że po jakimś czasie robiły się niebieskie. Na pewno nie jest to najlepszy sposób do montażu ledów – ale na pewno tańszy niż customowe mcpcb.

Zanim zabrałem się za rozbieranie lampki chwilę poszperałem w sieci, aby sprawdzić czy nikt jej wcześniej nie modował. Wynik był nieoczekiwany - nie znalazłem żadnej informacji o takiej przeróbce, co nie wróżyło zbyt dobrze dinotce. Po jej rozmontowaniu, gdy zobaczyłem że każdy led ma indywidualne zasilanie i wymaga oddzielnego podłączenia, sprawa była jasna .

Pomierzyłem posprawdzałem i wykombinowałem :

Teraz już trzeba było tylko wykonać odpowiednio zmodyfikowane i zdystansowane mcpcb z trzema ledami Cree XP-G Outdoor White na pokładzie, podłączyć i gotowe

Podobnie jak to było w przypadku modowania CatEye TripleShot, gdy wymienia się ledy na posiadające znacznie niższe napięcie przewodzenia a lampka ma bardzo dobry sterownik można zaoszczędzić trochę energii. I tak z 8,174W udało się zejść na 7,11W co daje ok. 14% => efekt - ponad 10% więcej czasu na tej samej baterii .
Jak to świeci ?
High


Mid


Low


Zdjęcia zmodowanej lampki robiłem już niestety po drobnych opadach śniegu (zdążył się w międzyczasie rozpuścić) było mokro - ale widać jakie są efekty .
Przy okazji powstała także wersja z szeroką optyką

Dominik вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 29.08.2011, 08:51 Автор темы   2
Dominik
Увлеченный
 
Аватар для Dominik
 
Регистрация: 25.06.2010
Последняя активность: 24.06.2015 07:00
Адрес: Polska - Wroclaw
Сообщений: 57
Сказал(а) спасибо: 0
Поблагодарили: 24 раз(а) в 11 сообщениях

По умолчанию Re: Dinotte 600L XP-G retrofit :].

English version



You probably all know this light, solid reliable but a bit old these days



They declared 520-600 lumens output, but looking at numbers it never have that many - it consumes 8,1W of power that means that at 90% driver efficiency led will get 2,45W.

SSC P4 @ 2,45W - 150 lumens * 3 = 450





The light is using standard Fraen_FL3_K2 optics designed for Luxeon K2 but it works fine - inside three SSC P4 emiters on PCB board - no wonder that after some time the light became bluish.







I was wondering why nobody retrofitted that light earlier - but when I saw the driver and individual led connections It was easy to figure why.







MOD



You need to wire up the driver :





Connect it to a modified mcpcb with three Cree XP-G R4 Outdoor White .





Put everything together and go for a ride



HIGH







MID







LOW







Outdoor shots of moded light were made in wet conditions.
Dominik вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Ответ  Создать новую тему
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск





Copyright ©2007 - 2024, FONAREVKA.RU

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot

Правила форума | Отказ от ответственности

Время генерации страницы 0.16438 секунды с 18 запросами